Greška
  • JFolder: :files: Putanja nije mapa. Putanja: /home/gare/public_html/krugoval/images/galerija/1609302/
Napomena
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galerija/1609302/
Print this page
Petak, 30 Rujan 2016 16:14

Dan Općine Berek

U Bereku i dalje obilježavaju Dan Općine. Svečana sjednica Općinskog vijeća bila je jučer, na blagdan zaštitnika Svetog Mihovila, dok se večeras nastavlja zabavni program. Načelnik Mato Tonković u svom obraćanju podsjetio je na nekadašnje stanje ovih krajeva te istaknuo sve radove infrastrukture, izgradnju i obnovu Mjesnih domova, cesta i poljskih putova.

Aktivnosti je bilo dosta i posebna zahvala na razumijevanju i pomoći upućena je Ministarstvu kulture, Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i drugima koji su pomogli. Načelnik Tonković je istaknuo i važnost ostanka malih Općina, kao garancije opstanka života u ruralnim prostorima, a kao problem spuštanje obaveza na općine bez dodjele finacijskih sredstava.

U ime gostiju rad i postignute rezultate pohvalio je Slavko Prišćan, načelnik Općine Rovišće.

Svečanoj sjednici nazočio je i bjelovarsko-bilogorski župan Damir Bajs. On se složio s važnosti opstanka općina, potvrdio dosadašnju suradnju i najavio nastavak podrške.

Između ostalih na sjednici su bili saborski zastupnik Miro Totgergeli (HDZ), dožupan Neven Alić i pročelnici nekoliko županijskih ureda. U sklopu obilježavanja Dana općine, održano je Misno slavlje u kapeli Svetog Mihovila, školska priredba te izložba domaćih proizvoda OPG-a i udruge Ruža Ruškovac, kao i nastup Krunoslava Kiće Slabinca. U nastavku recimo da je treći dan proslave predviđen za sport: dolazak biciklista iz Garešnice očekuje se sutra oko 14 sati, u sklopu tradicionalne biciklijade. Potom će u 16 zaigrati domaći Tomislav i NK-Garić iz Garešnice u prvenstvenom susretu 4. hrvatske lige. Za sutra u 19 sati najavljen je koncert klape Bošket iz Zagreba, uz pratnju Štefanjskih zvona i slobodan ulaz./nv

{gallery}1609302/{/gallery}

Read 1359 times