U Hotelu Garić u Garešnici održan je brzopotezni šahovski turnir koji se boduje za Gospodara mjeseca. Organizirao ga je Šahovski klub Garešnica, za 54 šahista u dobi od 6 do 70 godina. Po prvi puta na ovome su turniru, osim igrača iz Hrvatske, sudjelovali su i šahisti iz inozemstva, istaknuo je predsjednik garešničkog kluba Miroslav Horina.
Međunarodni karakter ovome turniru svojim nastupom osigurao je šahist iz Bosne i Hercegovine, koji je bio i najviše rangirani igrač.
Turnir je osvojio, i postao Gospodar rujna, četvrti nositelj 19-togodišnji fide majstor Marko Sokač iz Novog Virja sa 8 i pol bodova, drugi je bio fide majstor Jurica Srbiš iz Koprivnice sa 7 i pol bodova, dok je internacionalni majstor Aleksandar Savanović iz Banja Luke bio treći, također sa 7 i pol bodova. Naš Ognjen Matko je kao četvrtoplasirani sa osvojenih 6 i pol bodova dobio priznanje za najboljeg igrača sa područja Grada Garešnice, dok je najbolja šahistica bila Astrid Kaplan iz Zagreba. Od juniora najbolji je bio Juraj Toplak iz Čakovca, a od kadeta Mihael Jakrlin iz Cirkvene. (Krugoval/aš/pg)
{gallery}1609082/{/gallery}





