Već tradicionalna manifestacija prikaza žetve na starinski moslavački način održana je jučer u Ruškovcu. Zahvaljujući radu organizatora i to Općine Berek, udruge Ruža Ruškovac, udruge Plošćičko mašinanje i OPG-a Mirka Jambrušića okupio se veći broj posjetitelja koji su imali prilike vidjeti kako se nekada vršila žetva, te koji su običaji uz nju vezani. O tome više, Verica Kobra iz udruge Ploščićko mašinanje;
Uz kosce, tamburaše i žene koje su vezale žito u snopove prikazali su organizatori i koja hrana se tada jela. Žetva je nekada okupljala mnogo ljudi, i bila je to prilika i za druženje, nakon što je posao odrađen. Ova manifestacija, kojoj je polazno sjedište Stara Plošćica, posljednjih godina prikazuje se i izvan tog mjesta. Ove godine to je bilo u berečkom kraju i za to postoje dobri razlozi, kaže Senka Jambrišak:
Svatko od organizatora i sudionika dao je svoj doprinos u realizaciji prikaza starisnke žetve. Među domaćinima je bila i udruga Ruža Ruškovac, čija je članica i Marina Naraj,
Zadovoljan rezultatima i uspješnim događanjem, načelnik općine Berek Mato Tonković zahvalio je svima koji su sudjelovali i pomogli ovu tradicionalnu manifestaciju.(nv)
{gallery}160725A/{/gallery}





